Rękawice MMA

Rozmiar

Rozmiar

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 59,00 zł - 389,00 zł

Kategorie

Kategorie

Rękawice MMA - idealny sposób na połączenie uderzeń z walką w parterze

Rękawice MMA używane są w treningu mieszanych sztuk walki. Dzięki swojej otwartej budowie pozwalają na zadawanie uderzeń oraz walkę na chwyty. Z racji swojego zastosowania ich budowa jest cieńsza niż budowa rękawic bokserskich. 

W sklepie MMAniak.pl sprzedajemy wyłącznie rękawice MMA światowych marek, charakteryzujące się wysoką jakością i wykonaniem. Możesz być pewien, że nabywasz prawdopodobnie najlepsze artykuły na świecie w swojej branży.

Jakie rękawice MMA wybrać?

Rękawice MMA możemy podzielić na dwie grupy. 

Pierwszą grupą są rękawice MMA grapplingowe/do walki. Rękawice to charakteryzują się lekką budową z otwartymi palcami. 

Ten rodzaj rękawic idealnie sprawdza się w treningu chwytów w rękawicach ale także w pracy na worku lub na tarczach. Rękawice te to podstawowy rodzaj rękawic używanych na zawodowych galach MMA takich jak UFC, KSW, FEN. 

Ich zadaniem jest głównie ochrona dłoni przy zrobieniu jak największych obrażeń przeciwnikowi dlatego z powodzeniem są stosowane w wyczynowym sporcie. Z racji swojej budowy rękawice te nie są polecane do sparingów. 

Drugą grupą są rękawice MMA sparingowe. Charakteryzują się one grubszą budową niż rękawice do walki ponieważ są przeznaczone do sparingów MMA. Dzięki większemu wypełnieniu można takie sparingi prowadzić w sposób dużo bezpieczniejszy niż w przypadku używania zwykłych rękawic. 

Ograniczeniem rękawic sparingowych jest to, że trudniej w nich chwytać. Ogromną zaletą rękawic sparingowych MMA jest to, że w przeciwieństwie do rękawic przeznaczonych do walki, mają one osłonięty i chroniony kciuk. 

Podczas sparingów MMA może się zdarzyć, że nasze uderzenie nie trafi tak jak powinno. Bardzo łatwo wtedy o kontuzję i taka ochrona jest znakomitym zabezpieczeniem.

Rozmiary i waga rękawic MMA

Rękawice MMA nie posiadają tak dużego zakresu wagowego jak rękawice bokserskie. Mniejsze rękawice przeznaczone do walki ważą zazwyczaj ok. 4 oz a rękawice sparingowe ok. 7 oz. 

Jeśli chodzi o rozmiar to najczęściej przez producentów jest używane standardowe oznaczenie rozmiarowe S, M, L, XL ale zdarzają się również rozmiary pomiędzy np. S/M, M/L, L/XL. Dobór rozmiaru zależy od wielkości Twojej dłoni. 

Na stronie produktowej każdego modelu rękawic jest tabelka, dzięki której powinieneś bez problemów dopasować odpowiedni rozmiar. Jeśli będziesz miał jakieś pytania to skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta a z pewnością Ci pomożemy.