Rękawice MMA

Rozmiar

Rozmiar

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 79,00 zł - 549,00 zł

Rękawice MMA - idealny sposób na połączenie uderzeń z walką w parterze

Rękawice MMA (inne spotykane nazwy to rękawice chwytne lub grapplingowe) używane są w treningu mieszanych sztuk walki. Dzięki swojej otwartej budowie pozwalają na zadawanie uderzeń oraz walkę na chwyty. Z racji swojego zastosowania ich budowa jest dużo cieńsza niż budowa rękawic bokserskich. W sklepie MMAniak.pl sprzedajemy wyłącznie rękawice MMA światowych marek, charakteryzujące się wysoką jakością i wykonaniem. Możesz być pewien, że nabywasz prawdopodobnie najlepsze artykuły na świecie w swojej branży.

Jakie rękawice MMA wybrać?

Rękawice MMA możemy podzielić na dwie grupy. Pierwszą grupą są rękawice MMA stosowane do walki. Rękawice to charakteryzują się lekką budową z otwartymi palcami. Ten rodzaj rękawic idealnie sprawdza się w treningu chwytów w rękawicach ale także w pracy na worku lub na tarczach. Rękawice te to podstawowy rodzaj rękawic używanych na zawodowych galach MMA takich jak UFC, KSW, FEN. Ich zadaniem jest głównie ochrona dłoni przy zrobieniu jak największych obrażeń przeciwnikowi dlatego z powodzeniem są stosowane w wyczynowym sporcie. Z racji swojej budowy rękawice te nie są polecane do sparingów. W poszukiwaniu profesjonalnych napiąstkówek do walki zdecydowanie należy swoją uwagę zwrócić na modele firmy Hayabusa, która specjalizuje się w produkcji tego typu rękawic. Większość modeli tej marki nie ma ochrony kciuka dlatego nie polecamy ich osobom początkującym.

Drugą grupą są rękawice MMA sparingowe. Charakteryzują się one grubszą budową niż rękawice do walki ponieważ są przeznaczone do sparingów MMA. Dzięki grubszemu wypełnieniu można takie sparingi prowadzić w sposób dużo bezpieczniejszy niż w przypadku używania zwykłych rękawic. Ograniczeniem rękawic sparingowych jest to, że trudniej w nich chwytać. Ogromną zaletą rękawic sparingowych MMA jest to, że w przeciwieństwie do rękawic przeznaczonych do walki, mają one osłonięty i chroniony kciuk. Podczas sparingów MMA może się zdarzyć, że nasze uderzenie nie trafi tak jak powinno. Bardzo łatwo wtedy o kontuzję i taka ochrona jest znakomitym zabezpieczeniem. Mimo, że ochrona kciuka spotykana jest głównie w rękawicach sparingowych do MMA to nasz sklep w sprzedaży posiada również lżejsze rękawice z osłoniętym kciukiem np. rękawice RDX. Również zdecydowana większość rękawic produkowanych przez firmę Venum posiada taką ochronę. Na uwagę zasługują również rękawice do MMA Stormcloud Hurricane, które w swoim segmencie cenowym są jednym z niewielu modeli posiadającym takie zabezpieczenie.

Rozmiary i waga rękawic MMA

Rękawice MMA nie posiadają tak dużego zakresu wagowego jak rękawice bokserskie. Mniejsze rękawice przeznaczone do walki ważą zazwyczaj ok. 4 oz a rękawice sparingowe ok. 7 oz. Jeśli chodzi o rozmiar to najczęściej przez producentów jest używane standardowe oznaczenie rozmiarowe S, M, L, XL ale zdarzają się również rozmiary pomiędzy np. S/M, M/L, L/XL. Dobór rozmiaru zależy od wielkości Twojej dłoni. Na stronie produktowej każdego modelu rękawic jest tabelka, dzięki której powinieneś bez problemów dopasować odpowiedni rozmiar. Jeśli będziesz miał jakieś pytania to skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta a z pewnością Ci pomożemy.