Rozmiar

Rozmiar

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 79,00 zł - 209,00 zł

T-shirty

T-shirty w MMA zawsze modne

T-shirt jest bezprzecznie najpopularniejszym na świecie rodzajem odzieży codziennej. Odkryty kilkadziesiąt lat temu do dnia dzisiejszego cieszy się nieprzerwanym zainteresowaniem ludzi na całej planecie. Nazwa "t-shirt" pochodzi z języka angielskiego i oznacza koszulkę z krótkim rękawkiem, która wyglądem przypomina literę "T". Moda na t-shirty trwa nieprzerwanie od samego początku jego wymyślenia. Każda marka odzieżowa świata ma w swojej ofercie t-shirty. Ta sama sytuacja tyczy się producentów sprzętu do MMA, muay thai czy BJJ. Oprócz sprzętu do treningów w ich ofercie znajdują się tematycznie powiązane t-shirty.

T-shirty - wzornictwo i wykonanie

T-shirty stanowią doskonałą płaszczyznę do prezentacji wielu ciekawych grafik. Bardzo często przedstawiają one grafiki związane z poszczególnymi sztukami walki takimi jak MMA, BJJ, boks i inne. Grafiki mogą być bardzo efektowne - żywiołowe i klasyczne. Wiele zależy tutaj od charakteru danej marki. Dla przykładu firma Venum wiele t-shirtów produkuje w bardzo widowiskowym klimacie podczas gdy polska marka Extreme Hobby skupia się raczej na klasycznych wariacjach ze swoim logiem. Oczywiście wszystko to jest dość płynne i może się zmieniać w zależności od danej kolekcji.

Gdyby podzielić t-shirty w MMA pod względem wyglądu to najbardziej rzuca się w oczy podział na mroczne/agresywne i wesołe/neutralne. Mroczne t-shirty o charakterze agresywnym były bardzo modne jeszcze kilka lat temu. Wiele firm produkowało t-shirty z czaszkami, demonami, smokami itp. Wszyscy zawodnicy w UFC nosili je stąd można było odczuć ogromny popyt na odzież tego typu. Obecnie zainteresowanie tego typu ubraniami nieco opadło a popularność zaczęły zdobywać zwykłe neutralne t-shirty utrzymane w pozytywnej i sportowej duszy. Przykładem pierwszej grupy odzieży może być amerykańska marka Affliction a z polskich producentów t-shirty w tym klimacie produkuje jeszcze np. Pitbull. Z marek, które od lat wyróżniają się raczej pozytywnymi wzorami można wyróżnić dostępną w naszym sklepie markę Hayabusa.

Czy zwykłe t-shirty nadają się do treningu MMA?

Zwykłe bawełniane t-shirty nie są najlepszym wyborem do używania ich podczas treningów MMA, muay thai, BJJ i innych sportów walki. Dzieje się tak ponieważ bawełna nie jest przystosowana do odprowadzania dużej ilości potu w efekcie czego podczas wysiłku fizycznego robi się mokra i ciężka co w efekcie doprowadza do wychładzania organizmu. Dużo lepszy rozwiązaniem podczas treningu jest stosowanie rashguardów ale jeśli nie lubisz tego typu odzieży kompresyjnej to zaopatrz się w t-shirty treningowe. Są one wykonane ze specjalnych materiałów technicznych, które znacznie lepiej odprowadzają pot i utrzymują temperaturę ciała. W sklepie MMAniak.pl znajdziesz szeroki wybór t-shirtów treningowych. Na uwagę zasługuje zwłaszcza marka Under Armour ale np. Venum i Pitbull również mają w swoim asortymencie tego typu t-shirty.