Spodenki MMA

Rozmiar

Rozmiar

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 99,00 zł - 329,00 zł

Spodenki MMA - ich funkcjonalność podczas treningów

Specjalistyczne spodenki do sportów walki takich jak MMA lub grappling są jednymi z najczęściej dokonywanych zakupów nie tylko przez osoby zaawansowane ale także przez osoby dopiero zaczynające swoją przygodę ze sportami walki. Profesjonalne spodenki do MMA zapewniają znacznie lepszy komfort niż tradycyjne spodenki. Nie krępują one ruchów, szybciej odprowadzają pot, znacznie lepiej przylegają do ciała i są dużo trwalsze od standardowych szortów sportowych. Wszystko to przekłada się na znacznie lepsze samopoczucie i wygodę podczas treningu.

Rodzaje spodenek MMA

Obecnie producenci skupiają się głównie na produkcji dwóch typów spodenek do MMA. Pierwszy rodzaj to obcisłe, przylegające do ciała spodenki wykonane z elastycznych materiałów. Takie szorty były bardzo często stosowane podczas ulicznych walk Vale Tudo (z jęz. por. "bez reguł") w Brazylii, które niejednokrotnie były bardzo krwawe i rzeczywiście zasady w nich były ograniczone do minimum.

Ten rodzaj spodenek w profesjonalnych walkach MMA był stosowany masowo aż do połowy pierwszej dekady XXI wieku. Wtedy to w 2002 roku amerykańska firma Sprawl zaprojektowała pierwsze specjalistyczne luźne spodenki do MMA. Charakteryzowały się one wzmocnieniami w strategicznych miejscach, zastosowaniem mocniejszego materiału, brakiem kieszeni itp. Od tamtej pory luźne spodenki do MMA zyskały bardzo dużą popularność i zaczęli ich używać również zawodnicy innych dyscyplin takich jak grappling, BJJ a nawet zawodnicy boksu czy zapasów. Obecnie oba rodzaje spodenek są tak samo popularne a ich używanie na treningach i podczas walk zależy od indywidualnych preferencji danej osoby.

Spodenki MMA a ich design

Sklep MMAniak.pl ma w swojej sprzedaży duży wybór spodenek do MMA, które są obecnie bardzo charakterystycznym elementem ubioru osoby trenującej mieszane sztuki walki. Producenci stosują wiele udoskonaleń swoich produktów oraz odmienny wygląd. Jedna z największych obecnie firm - Venum, produkuje szeroką gamę spodenek do MMA stawiając w dużej mierze na design i różnorodność modeli. Swoją serię spodenek po niemal każdej większej gali UFC mają tacy zawodnicy jak Wanderlei Silva, Jose Aldo czy Mauricio "Shogun" Rua, których Venum sponsoruje.

Firma Hayabusa w produkcji swoich spodenek skupiła się na ograniczonej liczbie wzorów ale w zamian oferuje najwyższą na świecie jakość. Spodenki MMA tej marki są idealne dla osób i zawodników wymagających od swego sprzętu długiej żywotności i odporności na ciężkie warunki treningowe. Szukając sprzętu nie do zajechania skup się na Hayabusie a się nie zawiedziesz.

Przykładem połączenia innowacyjności z klasyką może być firma Bad Boy. Kultowe obcisłe szorty tej marki z charakterystycznymi, dużymi oczami z tyłu są znane każdemu kto interesuje się MMA oraz choć raz oglądał pierwsze gale UFC i pojedynki brazylijskiej rodziny Gracie. Firma Bad Boy obecnie stawia na innowacje i jest producentem coraz to bardziej zaawansowanych technologicznie spodenek do MMA, które zdobywają rzesze fanów na całym świecie.

Nasz sklep w swojej ofercie posiada również spodenki MMA polskich producentów. Wiele naszych rodzimych marek produkuje sprzęt, który nie odstaje jakością od zagranicznych produktów z ta różnicą, że są tańsze. Dużą popularnością wśród Klientów cieszą się spodenki MMA marek Pitbull, Extreme Hobby czy Ground Game. Szczególnie produkty marki Pitbull cieszą się sporym zainteresowaniem. Ciekawy design połączony z dobrą jakością i promocją na galach KSW sprawdza się znakomicie dając marce niekwestionowane miejsce wśród największych.