Rękawice do Muay Thai

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 79,00 zł - 999,00 zł

Waga

Waga

Rękawice do Muay Thai - czym się różnią?

Rękawice do Muay Thai różnią się nieco od typowych rękawic do boksu, jednak różnice te są trudno zauważalne na pierwszy rzut oka. Ogólnie rękawice te powinny mieć lekko spłaszczoną budowę, która ułatwi chwytanie podczas walki w klinczu, tak często widywanej w boksie tajskim. Klasyczne rękawice bokserskie mają zazwyczaj budowę lekko bulwiastą, okrągłą i chwytanie w nich przeciwnika w ciasnym zwarciu jest utrudnione.

Drugą różnicą jest to, aby rękawice do Muay Thai nie miały zbytnio usztywnionych nadgarstków, co również przeszkadza w chwytaniu. Tak naprawdę różnice między tymi dwoma rodzajami rękawic są bardzo subtelne. Typowe rękawice do Muay Thai mogą być z powodzeniem stosowane w treningach bokserskich ale używanie rękawic do boksu w treningach Muay Thai może być niewygodne. 

W tej kategorii wybraliśmy specjalnie dla Ciebie, rękawice, które doskonale sprawdzą się w treningu Muay Thai. Znajdziesz tu produkty renomowanych marek z całego świata w tym dużo rękawic tajskich marek, których jakość uchodzi za jedną z najlepszych na świecie.