Ochraniacze na zęby

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 14,00 zł - 245,00 zł

Ochraniacze na zęby - podstawowa forma ochrony w sportach walki

Ochraniacz na zęby stanowią dla sportowców jeden z kluczowych środków bezpieczeństwa, często stosowanych w sportach walki. Jest niezbędny w sportach uderzanych takich jak boks, muay thai czy MMA. Coraz częściej stosuje się go również w sportach chwytanych jak zapasy czy BJJ. Wynika to ze specyfiki sztuk walki w których cała twarzoczaszka, szczęka i zęby są mocno narażone na urazy. Kontuzje te są zazwyczaj bardzo bolesne, potrafią utkwić w psychice na dość długo a samo leczenie np. złamanego zęba również nie należy do najprzyjemniejszych nie wspominając już o kosztach, które potrafią sięgać kilku tysięcy złotych. Jak więc widać jeśli nie chcemy cierpieć ochraniacz na zęby staje się nie wyborem a koniecznością.

W sklepie MMAniak.pl znajduje się szeroki wybór ochraniaczy szczęki. Ostatnimi laty na rynku pojawiło się bardzo wielu producentów wytwarzających wysokiej klasy ochraniacze zębów. Standardem stały się ochraniacze żelowe składające się z dwóch lub więcej warstw ochronnych z czego warstwa zewnętrzna ma za zadanie idealnie się dopasować do naszych zębów zapewniając ochronę, komfort i wygodę. Prym tutaj wiedzie amerykańska firma Shock Doctor, która specjalizuje się w produkcji profesjonalnego sprzętu ochronnego. Ochraniacze na zęby tej firmy od lat z powodzeniem są stosowane przez wyczynowych sportowców wielu dyscyplin w tym m.in. MMA oraz boksu.

Ochraniacz na zęby - pojedynczy czy podwójny ?

Ochraniacz pojedynczy czy podwójny ? - to jedno z najczęstszych pytań jakie słyszymy od Klientów w naszej pracy. Zdecydowanie sugerujemy wybór ochraniacza pojedynczego, który zakłada się na górną szczękę. W zasadzie w sklepie MMAniak.pl zdecydowaną większość asortymentu stanowią właśnie takie ochraniacze. Z czego to wynika ? Po pierwsze podwójne ochraniacze na szczękę są bardzo niewygodne. Używając ich podczas swojego treningu musisz mieć cały czas zaciśnięte zęby aby ochraniacz ten ci nie wypadł. Znacząco utrudnia to oddychanie ponieważ powietrze dociera do płuc zaledwie przez kilka małych dziurek pośrodku ochraniacza. Po drugie w naszym sklepie znajdziesz wyłącznie najlepsze, sprawdzone produkty od renomowanych producentów takich jak wymieniony wcześniej Shock Doctor czy Venum. Firmy te produkują wysokiej jakości pojedyncze ochraniacze żelowe. Podczas ich używania szczęka jest zaciśnięta przez co dolne zęby są bardzo mocno schowane a ich uszkodzenie w tego rodzaju ochraniaczu jest bardzo trudne. W dzisiejszych czasach w zasadzie zaprzestało się produkowania podwójnych ochraniaczy ponieważ pojedyncze szczęki doskonale się sprawdzają i chronią bardzo dobrze. Nawet typowo bokserska marka Everlast skupiła się głównie na produkcji pojedynczych ochraniaczy. Jeśli mimo wszystko nie przekonaliśmy Cię to wybierz grubą szczękę taką jak na przykład Shock Doctor Gel Max a gwarantujemy Ci, że twoje zęby będą poddane najlepszej ochronie z możliwych.

Formowanie ochraniacza na zęby

Dopasowanie ochraniaczy szczęki jest dość proste. Gotujemy wodę i wlewamy ją do szklanki. Do wrzącej wody wkładamy nasz ochraniacz i czekamy między 30 a 60 sekund (w zależności od modelu szczęki; więcej informacji znajduje się w instrukcji dołączonej do produktu). Po wyjęciu szczęki ze szklanki lekko ochładzamy ochraniacz pod kranem z zimną wodą w celu uniknięcia poparzenia dziąseł. Kolejnym krokiem jest nałożenie ochraniacza na zęby, przyciśnięcie go do górnych zębów i zassanie powietrza tak aby dopasować ochraniacz do zębów. Trzymamy tak ok 1 minuty aż poczujemy że ochraniacz się uformował. Po tych czynnościach wyjmujemy ochraniacz z ust i płukamy go pod strumieniem zimnej wody. Jest gotowy do użycia. Dobrze uformowany ochraniacz na szczękę stanie się twoim najlepszym przyjacielem podczas twoich treningów.