Seria opisująca historię konkretnych marek przypadła Wam do gustu dlatego dzisiaj sięgamy do źródeł jednej z popularniejszych tajskich marek produkujących sprzęt przeznaczony do sportów walki – YOKKAO. Jak to się stało, że w świecie Muay Thai pośród marek z ugruntowaną pozycją jak: Twins, Fairtex, Top King itp. pojawił się młody producent sprzętu i odzieży który zdołał się przebić ze swoją ofertą? Postaramy się Wam to przybliżyć poniżej. Zapraszamy do lektury.

2

Marka została założona przez Doungjaja Tananana w stolicy Tajlandii – Bangkoku w dniu 1 stycznia 2010 r. Mimo skromnych początków i stosunkowo wąskiego asortymentu rękawic bokserskich i spodenek do tajskiego boksu, firma rozwijała się bardzo prężnie i już w lutym 2011 wystartowała z projektem Yokkao Fight Team. Do team’u zakontraktowali jednych z najlepszych krajowych oraz zagranicznych zawodników Muay Thai jak legendarny Buakaw Por Pramuk (dziś Buakaw Banchamek), Sudsakorn Sor Klinmee, Saenchai PK SaenchaiMuayThaiGym, Yoddecha Sityodtong , Dzhabar Askerov, Cedric Muller, Jordan Watson czy Liam Harrison. Naturalnym ruchem dla Yokkao było także rozpoczęcie współpracy z topowymi klubami w Tajlandii i tak zawiązana zostalą kooperacja z Por Pramuk Muay Thai Camp w Chaoechanegsao, Sityodtong Muay Thai Camp w Pattaya i 13 Coins w Bangkoku. Ten ostatni gym został oficjalnym Centrum Szkoleniowym YOKKAO którego celem jest promowanie i ustanowienie nowego standardu dla fanów i osób praktykujących boks tajski.

3

Ciekawostką jest, że marka jako pierwsza wprowadziła na rynek rękawice bokserskie z flagą Tajlandii. Aż dziw bierze, że nie wpadł na to wcześniej żaden inny producent. Model Thai Flag był używany przez ogrom czołowych zawodników praktykujących tajski boks jak wspomniane wcześniej mega gwiazdy Buakaw czy Saenchai. W miarę rozwoju firmy wzornictwo ewoluowało i dzisiaj mają w swojej bogatej ofercie cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem kolekcje: Sick, Monster czy Skullz. Na uwagę zasługują bardzo ciekawe nowości w postaci chwytających za oko Miami i Freedom. A dla tych którzy gustują w klasyce proponujemy linie Matrix w ogromnej palecie kolorów, od czarnego po ciekawe odcienie jaskrawszych barw.

Podobnie jak w przypadku innych tajskich producentów jakość i dbałość o detale nie jest tutaj zaskoczeniem. Wytrzymała skóra bydlęca, wzmocnione podwójne szwy, wypełnienie tłumiące siłę uderzenia, precyzyjne szycie czyli wszystko to czego możemy oczekiwać od najlepszych producentów z tamtego rejonu świata. Dzieje się tak dlatego, że w procesie projektowania i produkcji biorą udział byli i obecni zawodnicy teamu. Natomiast to co wyróżnia Yokkao spośród innych firm to niesamowite grafiki. Można by rzec, że ich rękawice, ochraniacze na piszczele czy spodenki do tajskiego boksu Carbon Fit są wręcz niepowtarzalne. To właśnie te dwa filary – jakość i design – sprawiły, że Yokkao przebojem podbiły salony klubów sportów walki na całym świecie!

4

Dziś ta marka to już nie tylko sprzęt do treningu najwyższej klasy. To dziesiątki gal sportowych spod szyldu YOKKAO EXTREME w których walczą topowi sportowcy, setki seminariów które odbywają się w całym roku oraz afiliowane kluby Muay Thai rozsiane po całym globie.

Sprawdź w naszym sklepie bogatą ofertę marki YOKKAO!