Początek marki Under Armour

Under Armour to światowa i uznana firma, która została założona w roku 1996. Założyciel firmy i jej obecny CEO, Amerykanin Kevin Plank był wtedy studentem Uniwersytetu w Maryland oraz kapitanem uniwersyteckiej drużyny futbolu. Podczas gry przepocona koszulka bawełniana, ktorą zakładał pod pancerz, była dla Kevina prawdziwym koszmarem i znacznie utrudniała mu treningi. Potrzeba po raz kolejny okazała się matką wynalazku i młody Kevin rozpoczął pracę nad odzieżą odprowadzającą wilgoć. Był to pierwszy t-shirt z opatentowaną technologią HeatGear.

Co to znaczy Under Armour?

Początkowo firma wcale nie miała nazywać się „Under Armor”, a „Heart” lub „Body Armor”. Niestety Paul w obu przypadkach dostał negatywną odpowiedź z urzędu patentowego. Podczas spotkania, starszy brat Kevina zapytał się 'jak tam Twoja firma…. Under Armor?’. Nazwa ta, powstała z przejęzyczenia i tak bardzo przypadła do gustu Kevina, że postanowił, iż to ona będzie tą ostateczną. Było Armor, a jest Armour – skąd ta litera U? Została ona zastosowana w celu lepszego brzmienia numeru na infolinii, gdyż Plank nie wierzył w rozwój Internetu.

Swoją siedzibę Plank założył w piwnicy domu swojej babci, a pod koniec roku firma generowała przychody ze sprzedaży wysyłkowej opiewające na 17 tysięcy dolarów. Tak narodził się gigant, znany i rozpoznawany dziś na całym świecie. W roku 1998 Under Armour zaprezentował znaną do dziś serię odzieży ColdGear, która utrzymuje ciepło użytkownika przy czym pozostaje sucha i lekka. Był to również czas, w którym Kevin przeniósł się z piwnicy babci do głównej siedziby firmy, która do dzisiaj mieści się w Baltimore.

Przez kolejne lata firma mocno pracowała nad promocją swoich produktów. Koszulki marki pojawiały się w reklamach, filmach, nosili je sportowcy fotografowani na okładki czasopism. Rok 2003 stał pod znakiem premiery linii odzieżowej dedykowanej dla kobiet, a w roku następnym wypuszczono na rynek serię dedykowaną dla dzieci. Sukces marki okazał się spektakularny, ponieważ mało który twór powstały w piwnicy po niespełna dziesięciu latach na rynku może uzyskać przychody rzędu 281 milionów dolarów.

Lata 2006 – 2010 były dla marki Under Armour kolejnym okresem rozwoju. Podpisywano nowe umowy partnerskie, wprowadzano na rynek nowe produkty i zdobywano kolejnych zadowolonych klientów. Pod koniec roku 2014 marka była drugą co do wielkości firmą odzieży sportowej w Stanach Zjednoczonych. W roku 2015 marka wykupiła firmy odpowiedzialne za aplikacje Endomondo oraz MyFitnessPal. Dzięki tej technologii Umder Armour wprowadziło na rynek największą na świecie platformę fitness i internetowy ośrodek społecznościowy dla sportowców o nazwie UA Record. Łącznie z aplikacji należących do marki korzysta ponad 200 milionów użytkowników na całym świecie.

Dwudziestolecie marki przypadło na rok 2016 i był to rok, który upłynął w firmie pod znakiem nowych produktów zaawansowanych technologicznie. Firma wypuściła swój pierwszy inteligentny but, o nazwie Speedform Gemini 2. Technologia ta zmieniła sposób, w jaki ćwiczą sportowcy, a UA dodał jeszcze trzy modele do kolekcji przed końcem roku: Velociti, Gemini 3 i Europa. Marka zaktualizowała również platformę UA Record wprowadzając UA Health Box, trzy produkty które współpracują ze sobą, aby mierzyć, monitorować i zarządzać czynnikami decydującymi o samopoczuciu użytkownika. Dwudziesty rok marki zakończył się wieloletnią umową odzieżową z Major League Baseball. Do 2020 roku gwiazdy ulubionej rozrywki Amerykanów będą ubrane w produkty Under Armour od stóp do głów.

Ponad 20 lat doświadczenia Under Armour to jednocześnie niesamowity rozwój firmy i szeroka gama wysokiej jakości produktów, które zbudowały szacunek do marki. Setki tysięcy użytkowników mówią samo za siebie. O sile marki stanowią nie tylko najwyższej jakości produkty, ale także szeroki asortyment. W ofercie firmy znajdą coś dla siebie nie tylko przedstawiciele sportów profesjonalnych, ale także amatorzy ruchu i zdrowego trybu życia. Under Armour to odzież termo aktywna, produkty na siłownie, do biegania, czy na co dzień.

W naszym sklepie znajdziecie wszystkie produkty marki Under Armour.

My żyjemy sportami walki, a Ty? Jeśli tak, bądź z nami, śledź sprzętowe nowości, porady i promocje. Odwiedź nasze profile na Facebooku i Instagramie i zapisz się do naszego newslettera.