Jakiś czas temu na naszym blogu recenzowaliśmy dla Was rękawice marki Hayabusa T3. Kolejnym modelem, jaki przetestowaliśmy są rękawice bokserskie RDX T9. Czego możecie spodziewać się po tym modelu i czy warto wybrać go spośród wielu dostępnych modeli? Zapraszamy do recenzji.

RDX Sports to brytyjska marka która zdążyła zyskać uznanie wśród profesjonalistów z branży MMA, MuayThai oraz boksu. Recenzowane rękawice to model T9 będący fundamentalnym produktem marki ze średniej półki cenowej. Wykonane zostały w kilku najważniejszych rozmiarach oraz trzech wariantach kolorystycznych – żółtym, niebieskim oraz czerwonym.

RDXT9

Wygląd

Rękawice bokserskie RDX T9 cechuje standardowy wygląd, który uwagę przyciąga jedynie kontrastowym wzornictwem. Widać, że postawiono tutaj na klasykę bez zbędnych prób redefiniowania powszechnie przyjętych standardów. Kształt rękawicy jest nieco spłaszczony, dzięki czemu powierzchnia którą uderzamy jest nieco powiększona. Rozkłada to też odpowiednio nacisk sił podczas trafienia dzięki czemu dłoń jest lepiej chroniona. Charakterystycznym elementem jest szeroki rzep w okolicy nadgarstka, który dobrze stabilizuje rękawicę na dłoni. W niektórych przypadkach sam rzep może okazać się zbyt szeroki, jednak jest to już kwestia indywidualna. Widoczne są liczne, wzmocnione ręczne przeszycia dzięki czemu rękawica jest trwała i jej „rozbicie” i dopasowanie do dłoni trenującego może zająć nawet kilka dłuższych sesji treningowych. Dodatkowo, rękawice jak na swój rozmiar (recenzujemy wersję 16oz) wydają się całkiem duże, lecz paradoksalnie osoby o dużych dłoniach mogą mieć problemu z umieszczeniem kciuka który wydaje się być stosunkowo ciasny.

RDXT92

Zastosowane materiały i technologie

RDX T9 zostały wykonane w 100% ze skóry bydlęcej, dzięki czemu są trwałe i mocne. Wnętrzne wypełnione jest specjalnym, wielowarstwowym wypełnieniem QUAD-KORE oraz żelem Shell Shock które idealnie amortyzują uderzenie i zapobiegają kontuzjom dłoni. Rzeczywiście, nawet najmocniejsze uderzenie w tarczę nie sprawia bólu czy dyskomfortu. W modelu T9 zastosowano także wiele technologii mających na celu stabilizację. System zapięcia 360 wraparound z systemem quick-EZ w połączeniu z pianką EVA-LUTION wokół nadgarstka dają jego pełną ochronę. Nadgarstek wydaje się być nieco usztywniony i brakuje większej mobilności, jednak wiąże się to z maksymalnym bezpieczeństwem, dzięki czemu rękawice będą rozwiązaniem idealnym przy treningu bardziej technicznym niż typowo sparringowym. Warto również dodać, że miękkie wnętrze rękawicy wyposażone jest w system wentylacyjny S.P.P System a panel CoolX widoczny na zewnątrz rękawicy zapewnia optymalne chłodzenie dłoni oraz wentylację.

Podsumowanie

RDX T9 to model rękawic który w szczególności można polecić zarówno osobom początkującym jak i zaawansowanym. Dzięki licznym technologiom niwelującym ryzyko kontuzji, jest to sprzęt idealny dla osób stawiających pierwsze kroki w bokserskiej sztuce. Rękawice idealnie sprawdzą się do pierwszych kroków na tarczach czy innych elementów technicznych treningu. Solidne wykonanie, trwałość oraz bezpieczeństwo to domena tego modelu i z pewnością nada się dla osób trenujących wyczynowo. Ten oraz inne rękawice marki RDX znajdziecie na stronie naszego sklepu.

rdx recenzja ocena