W związku z niewypełnieniem wymogów dokumentacyjnych Unii Europejskiej, dotyczących norm bezpieczeństwa, przez firmę Hayabusa, firma Prestige Group S.C. (właściciel sklepu MMANIAK.PL) wycofuje się ze sprzedaży produktów tej marki.

UWAGA!!! Kupujecie produkty Hayabusa na własne ryzyko.

Po świątecznej przerwie wracamy z kolejnymi wpisami na blogu oraz z recenzjami sprzętu. W dzisiejszym wpisie recenzujemy rękawice bokserskie marki Hayabusa, model T3 w kolorze czerwonym o wadze 12 uncji. Przed Wami recenzja rękawic bokserskich Hayabusa T3.

Recenzowany model oznaczony po prostu jako „T3” to następca doskonale przyjętego na rynku modelu „Tokushu”. Hayabusa na rynku sprzętu treningowego wyrobiła sobie już renomę i obecnie każdym produktem muszą potwierdzać klasę, a trzeba również przyznać, że poprzeczka została zawieszona wysoko. Jak więc sprawują się rękawice z nowej serii T3?

hayabusa t3 1

Wygląd

Przede wszystkim uwagę przyciąga już sam wygląd rękawic. W przeciwieństwie do wielu modeli rękawic bokserskich skonstruowanych z jednego dużego kawałka skóry model T3 zbudowany został z pięciu paneli. Są to kolejno dwie sekcje wyprodukowane z wysokiej jakości syntetycznej sztucznej skóry, trzecia koloryzowana (dostępne są 3 wersje kolorystyczne), czwarta stylizowana na karbonową powłokę oraz panel z mikrofibry, który pokrywa kciuk a dodatkowo dzięki opatentowanej technologii SweatX ułatwia wycieranie i wchłanianie potu. Dlatego też za niebanalnym wyglądem idzie coś więcej niż tylko design. Dodatkowo rękawice zamyka szeroki, podwójny rzep typu Dual-X.

hayabusa t3 2

Zastosowane materiały i technologie

Technologicznie rękawice zawierają wysokiej jakości wypełniacze wykorzystujące technologię Deltra-EG® Inner Core co oznacza, że specjalna strefa zgniotu zapewnia maksymalną ochronę dla dłoni podczas uderzenia. Ponadto wspomniany system zapięcia oraz usztywnienie Fusion-Splitting bardzo dobrze stabilizuje dłoń. Wszystko to sprawia, że już od włożenia rękawicy i pierwszego uderzenia czuć wysoki komfort użytkowania oraz różnicę, jeżeli wcześniej używało się tańszych modeli rękawic. Wszystkie wspomniane technologie maksymalizują siłę uderzenia zapobiegając utracie energii, dzięki czemu trening staje się jeszcze bardziej efektywny. Na zewnątrz rękawica została wzmocniona odporną powłoką Vylar-2 natomiast jej wnętrze wyłożono podszewką XT2, która zatrzymuje temperaturę i ogranicza powstawanie przykrych zapachów. Po kilku intensywnych treningach rękawica z zewnątrz wygląda jak nowa, natomiast wnętrze jest dopasowane i nie utrzymuje zapachu potu. Jedyne spostrzeżenie to nieco większa ilość czasu potrzebna na całkowite wyschnięcie rękawicy. Sprawę mogą jednak rozwiązać specjalne poduszki pochłaniające wilgoć, które dodatkowo przedłużą nam żywotność tych świetnie wykonanych rękawic.

hayabusa t3 3

Podsumowanie

Ciężko jest znaleźć jakiekolwiek negatywne aspekty rękawic Hayabusa T3. Rękawice te cechuje bardzo dobra jakość wykonania i użytkowania. Zarówno wewnątrz jak i zewnątrz spełniają swoją rolę znakomicie i po wielu treningach zostają w bardzo dobrym stanie. Mimo iż Hayabusa rekomenduje recenzowany model dla osób zaawansowanych, nic nie stoi na przeszkodzie by używali jej zawodnicy średnio zaawansowani czy nawet początkujący. Hayabusa stanęła na wysokości zadania i pozostaje nam gorąco polecić ten produkt.

Recenzja dotyczy rozmiaru 12 oz. Dostępne są także rozmiary: 10,14,16 oz.

ocena hayabusa t3