Technologia produkcji odzieży sportowej postępuje z roku na rok. Niemal każdego sezonu na rynku pojawiają się innowacyjne produkty niosące ze sobą nieznane wcześniej rozwiązania. W przypadku rodzimego i doskonale znanego producenta jakim jest Pit bull West Coast mowa tutaj o całej linii produktów. Dokładnie chodzi o Performance Pro Plus a w niniejszej recenzji skupimy się na ocenie najpopularniejszego zestawu czyli rashguard plus legginsy.

Rashguard

Przede wszystkim Pit Bull postawił na komfort użytkowania i większość użytych w procesie produkcji technologii sprzyja właśnie temu. Już pierwszy kontakt z rashguardem wzbudza pozytywne odczucia. Materiał w dotyku jest miękki, szwy wyglądają pewnie oraz są odpowiednio wzmocnione i gładkie. Nadruki odblaskowe z logiem producenta sprawiają wrażenie solidnych. Sam materiał jest rozciągliwy i przyjemny w dotyku. Po nałożeniu odzieży odnosi się poczucie komfortu, a jakiekolwiek ruchy wykonuje się swobodnie i bez skrępowania. Tkanina z systemem 4 way stretch sprawia, że rashguard jest rozciągliwy, jednak po zwolnieniu naprężenia wraca do pierwotnego kształtu. Nawet po kilku praniach i treningach nie widać na nim zaciągnięć, pofalowanych powierzchni czy zmechaceń. Odzież schnie szybko, a nawet po ciężkim treningu czy praniu gdy jest mokra nie przybiera znacząco na wadze. Warto dodać, że proces uszlachetniania włókien zapobiega rozwojowi drobnoustrojów. Dzięki temu rashguard nawet po wchłonięciu znacznych ilości potu nie utrzymuje nieprzyjemnego zapachu. Świetnie sprawuje się system odprowadzania wilgoci oraz regulacji temperatury. Ciało nawet po wymagającym treningu pozostaje suche a użytkownik odczuwa przyjemne poczucie chłodu na zewnątrz, wciąż pozostając rozgrzanym wewnątrz. Wykonane z siateczki panele pod pachami zdecydowanie wspomagają wentylację, co nie jest często spotykane w tego typu odzieży technicznej i w tym wypadku zdecydowanie stanowi plus.

CUT08705

Legginsy

Jeżeli chodzi o wykonanie legginsów, to jest to ta sama tkanina oraz sposób szycia co w przypadku rashguarda. Oznacza to więc wysoką jakość i tak samo wysoki poziom komfortu. Warto jednak zwrócić uwagę ma stosunkowo mocny i wysoki pas. Dzięki temu legginsy optymalnie przylegają do ciała, nie przesuwają się ani nie zsuwają z linii bioder. Sublimacyjne nadruki są trwałe i mimo niewielkiej powierzchni – dobrze widoczne po zmroku. Kolejną ważną zaletą jest odpowiedni krój szycia i profil który sprawia, że przy odpowiednim przyleganiu do ciała naciągnięcie tkaniny w różnych kierunkach nie jest problematyczne i nie ogranicza swobody ruchu. Zastosowana mieszanka nylonu, poliestru oraz spandexu jest wytrzymała i po wielu treningach nie widać choćby śladów przetarć czy innych uszkodzeń typowo mechanicznych.

Ciężko jest dostrzec jakieś wady czy błędy w recenzowanych produktach. To świetna odzież treningowa z której używania zadowolony powinien być każdy. Nawet najbardziej wymagający nie znajdą tu mankamentów które mogłyby pogorszyć ogólne wrażenia z używania linii Performance Pro Plus. Widać, że marka Pit Bull stanęła na wysokości zadania wypuszczając na rynek jedne z najlepszych modeli w tym przedziale cenowym. Zarówno legginsy jak i rashguard dostępne są w wielu rozmiarach oraz kolorach a także wersjach skróconych. Recenzowany zestaw możecie nabyć na stronach naszego sklepu, odpowiednio: rashguard oraz legginsy.