Często podczas zakupów pytacie nas o wybór rękawic do treningu MMA. Dlatego postanowiliśmy rozwiać pewne wątpliwości i przygotowaliśmy dla Was kolejny wpis na blogu. Pamiętajcie, że jesteśmy do Waszej dyspozycji i zawsze chętnie doradzimy oraz podpowiemy, aby Wasze zadowolenie z zakupu było maksymalnie wysokie.

Rękawice do treningu MMA ze względu na ich budowę oraz przeznaczenie dzielimy głównie na dwa rodzaje. Są to rękawice o odpowiedniej wadze 4 i 7 uncji, tak zwane „małe” oraz „sparringowe”. Lżejsze rękawice to te, które doskonale znacie z większości gal MMA. Są to rękawice przeznaczone do walki w każdej płaszczyźnie, lekkie ale zapewniające całkiem dobrą ochronę dla dłoni i nadgarstków. Nie są one w pełni zabudowane, więc pozwalają na chwytanie a co za tym idzie – stosowanie dźwigni czy duszeń. Małe rękawice mają jednak to do siebie, że stosunkowo niewielkie jej obudowanie przekłada się również na większą siłę ciosu. Dlatego też są one przyrządem lepszym do walki niż samego treningu. Sparringi powinny być przede wszystkim bezpieczne, więc stosuje się do nich rękawice bardziej zabudowane. Dzięki takiej zabudowie wnętrze rękawicy pomieści więcej materiału, który absorbuje siłę uderzenia. Wadą takiego rozwiązania jest jednak wygoda w stosowaniu dźwigni i duszeń. Większa zabudowa utrudnia lub nawet całkiem uniemożliwia pewny chwyt. Stąd też najpopularniejszym rozwiązaniem jest po prostu posiadanie dwóch par rękawic o odpowiedniej wadze i korzystanie z nich według potrzeb.

Co dla początkującego?

Osoby początkujące, które dopiero stawiają pierwsze kroki na macie mogą mieć dylemat w doborze odpowiednich rękawic. Ostatecznie nadal nie wiadomo czy początkujący adepci zechcą dalszych treningów a zakup dwóch par na samym początku drogi może być zbyt pochopny. Co więc robić? Dla osób początkujących lepsze będą rękawice sparringowe, czyli większe, ważące 7oz. Pierwszym ważnym argumentem jest ochrona dłoni. Osoby początkujące dopiero uczą się poprawnie uderzać, więc większa zabudowa chroni przed kontuzjami, które na samym początku treningów mogą być prawdziwym demotywatorem do dalszego uprawiania sportu. Drugi aspekt takiego wyboru to uniwersalność rękawic o rozmiarze 7oz. Zasadniczo spełnią one większość funkcji mniejszego odpowiednika, a techniki parterowe na etapie osoby początkującej są na tyle podstawowe, że z powodzeniem można się ich uczyć/stosować w wersji bardziej zabudowanej. Rękawice takie równie dobrze służą do pracy na tarczach jak i przy nauce techniki z partnerem.

Akcesoria do rękawic

Poza samymi rękawicami warto zaopatrzyć się także w bandaże/owijki bokserskie lub specjalne nakładki. Zwiększą one komfort treningu, poprawią bezpieczeństwo oraz mogą służyć również samodzielnie przy różnego rodzaju zastosowaniach. Po jakimś czasie przydać się może również uniwersalna poduszka odświeżająca, która zniweluje przykry zapach potu.

Polecane

Jeżeli chodzi o rękawice do MMA dzieląc je na wersje mniejsze i sparringowe polecić możemy Wam kilka modeli idealnych na początek przygody z MMA. Warto zwrócić uwagę na modele marki StormCloud, które oferują fenomenalny stosunek jakości do ceny – idealny dla początkujących adeptów sportów walki:

https://mmaniak.pl/rekawice-mma/4904-stormcloud-rekawice-do-mma-hurricane-4oz.html#

https://mmaniak.pl/rekawice-mma/4903-stormcloud-rekawice-do-mma-hurricane-7oz.html#

Natomiast jeżeli chodzi o akcesoria – polecamy bandaże dowolnej niemal marki (większość modeli różni się jedynie długością oraz szerokością rzepa) oraz odświeżacz do rękawic np. marki NoStink: https://mmaniak.pl/akcesoria/5828-no-stink-odswiezacz-multi.html#

Zapraszamy na strony naszego sklepu oraz do naszych mediów społecznościowych.