Ostatnio na naszym blogu zajmowaliśmy się jedną z metod urozmaicenia i poszerzenia treningu przy pomocy kamizelki obciążeniowej. Pozostajemy w podobnej tematyce i niniejszym wpisem prezentujemy Wam inną metodę na dodatkowy rozwój i przełamanie rutyny.Skutecznym wzbogaceniem treningu okazać się może użycie gum oporowych. I to właśnie taki rodzaj treningu przybliżymy Wam w dzisiejszym wpisie.

Gumy oporowe znane też jako taśmy treningowe, to jak wskazuje nazwa – gumowa taśma mająca za zadanie postawić pewien opór. Dlatego też główne ich wykorzystanie to trening siłowy. Gumy dzielimy na zamknięte (typu opaska) oraz otwarte (taśma) oraz dzielimy je według szerokości i długości które to parametry odpowiadają za większy lub mniejszy opór jaki stawia dana guma.Poszczególne opory najczęściej producenci oznaczają za pomocą kolorów. Nie jest to jednak ogólnie przyjęty standard, więc mając do dyspozycji kilku producentów gum treningowych, łatwo popaść w konsternację. Warto również zwrócić uwagę na wykonanie gum. Dobry produkt powinien zawierać odpowiednią mieszankę lateksu, która dzięki specjalnej technologii zachowa swoje właściwości nawet podczas długotrwałego użytkowania. Zwyczajne mieszanki lateksowo gumowe są o wiele słabsze i gumy tak wykonane bardzo szybko mogą stracić swoje właściwości oporowe oraz powrotu do stanu pierwotnego. Oto jak prezentują się poszczególne parametry gum treningowych:

rozmiarygumy

Różnorodne parametry gum oporowych pozwalają na ich odpowiednie dobranie do niemal każdego rodzaju treningu siłowego. Co więcej, sama specyfika gum sprawia, że można stosować je niemal wszędzie, zarówno bez jak i z dodatkowymi urządzeniami do treningu. Gumy oporowe są świetnym narzędziem dzięki którym mięśnie osoby trenującej dostaną nowych bodźców treningowych. Do czego więc stosować gumy w treningu sportów walki? Począwszy od rozgrzewki, poprzez trening niemal wszystkich części ciała aż po rozciąganie na koniec treningu. Odpowiedni dobór ćwiczeń pomoże wzmocnić dynamikę kopnięć, zwiększyć wytrzymałość mięśniową podczas sesji bokserskich. Może również pozytywnie wpłynąć na siłę mięśni brzucha, jakże przydatnych w walce parterowej. Taki rodzaj treningu ma również wymierne ogólne korzyści, jak np.: redukcja tkanki tłuszczowej, większe czucie pracy mięśni, polepszenie definicji mięśniowej czy zwiększenie mobilności i elastyczności.

Gumy oporowe to bardzo ciekawe rozwinięcie i urozmaicenie niemal każdej aktywności fizycznej. Dzięki nim w łatwy i przyjemny sposób można doznać nowych doświadczeń w treningu przełamując przy tym rutynę. Jeżeli korzystacie z gum oporowych lub macie swoje ulubione ćwiczenia z ich wykorzystaniem, podzielcie się nimi w komentarzu pod tym wpisem. Jeśli zastanawiacie się nad uzupełnieniem swojej bazy treningowej o ten rodzaj asortymentu treningowego to w naszym sklepie znajdziecie duży wybór gum oporowych do ćwiczeń.