Venum to uznana marka w świecie sportów walki, wywodząca się z Francji. Choć kojarzy się głównie z MMA, firma ta specjalizuje się w szeroko rozumianym sprzęcie sportowym, łącząc wysoką jakość z oryginalnym designem. Spośród rozległej gamy sprzętu do sportów walki tej firmy, są też rękawice bokserskie Venum. Wybór będzie szeroki – zarówno pod względem wizualnym, jak i pod kątem parametrów samych rękawic.

RĘKAWICE BOKSERSKIE VENUM DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Jeśli chodzi o rękawice bokserskie Venum dedykowane początkującym adeptom sportów walki, świetnym wyborem będzie model Contender 2.0, zaprojektowany przede wszystkim z myślą o osobach dopiero zaczynających swoją przygodę ze sportami walki.

Jest to model rękawic bokserskich z wysokiej jakości sztucznej skóry, która jest zdecydowanie mocniejsza i bardziej wytrzymała niż we wcześniejszej generacji modelu; wypełnienie z pianki jest trzykrotnie twardsze w stosunku do pierwszej wersji Contender, dzięki czemu rękawica bardzo dobrze absorbuje wstrząsy i chroni rękę trenującego. Dodatkowo, szerokie zapięcie na rzep stabilizuje nadgarstek i chroni nas przed poważnymi kontuzjami.

RĘKAWICE BOKSERSKIE DLA ŚREDNIOZAAWANSOWANYCH

Jak wspomnieliśmy na początku jeśli chodzi o rękawice bokserskie Venum znajdziemy zarówno wiele modeli przeznaczonych zarówno dla początkujących, jak i rękawice dla średniozaawansowanych oraz dla bardziej wymagającej klienteli.

Przykładem takich rękawic bokserskich jest model Challenger 3.0. Jest to światowy bestseller, a przykładem popularności modelu może być fakt, że jest to już trzecia generacja tych rękawic, stale doskonalonych przez producenta. Rękawice bokserskie Challenger 3.0 wykonane są ze Skintex’u – wysokiej jakości sztucznej skóry. Potrójna warstwa pianki absorbuje uderzenia i chroni dłoń. Wnętrze rękawicy wykonane jest z oddychającego materiału, co zapewnia lepszą wentylację w porównaniu do modelu Contender 2.0.

Jeżeli chodzi o profil rękawicy, jest on zbliżony do popularnych Contender-ów – podobnie do nich, w modelu Challenger 3.0 mamy do dyspozycji szerokie zapięcie na rzep, które zabezpiecza nadgarstek. Ten model rękawic bokserskich Venum to świetny stosunek ceny do jakości – dodatkowo dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych, co czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Rękawice Venum Elite, Gladiator 3.0 i Impact to z kolei modele ręcznie szyte w Tajlandii, wykonane z syntetycznej skóry. Posiadają wytrzymałą piankę, co dobrze wpływa na bezpieczeństwo trenującego. Konstrukcja rękawic jest zoptymalizowana pod kątem ochrony dłoni i nadgarstka. Model Gladiator 3.0 posiada dodatkowo lekko przedłużony mankiet, co jeszcze lepiej stabilizuje nadgarstek niż modele Contender i Challenger.

Kolejną zaletą tych rękawic jest poduszka, która zapewnia lepszą stabilizację na dłoni, a także ułatwia zbijanie ciosów oraz tarczowanie z partnerem podczas treningu grupowego. Venum Impact to rękawice dodatkowo wentylowane, wyposażone po wewnętrznej stronie w dodatkowy panel wentylujący. Alternatywą dla tych dwóch modeli są rękawice bokserskie Venum Devil – wykonane z pianki poliuretanowej (PU), które przykuwają uwagę oryginalnym, atrakcyjnym dla oka designem.

Giant 3.0 to model rękawic bokserskich Venum przeznaczony dla średniozaawansowanych i zaawansowanych wykonany z najwyższej jakości skóry naturalnej. Potrójna wkładka absorbuje wstrząsy, a oddychający wkład zapewnia świeżość rękawic na długi czas. Model jest wykonany ręcznie w Tajlandii i odznacza się dużą trwałością i odpornością.

venum jakie rekawice bokserskie wybrac 2
LOMA EDITION

Seria profesjonalnych rękawic Loma Edition, stworzonych we współpracy z genialnym mistrzem Wasylem Łomaczenko, to rękawice przeznaczone dla najbardziej wymagających bokserów. Sygnowane przez legendarnego Lomę rękawice są dostępne w dwóch modelach – Hammer oraz Shield. Obie wersje występują w wersji na rzep i wiązanej. Wersja na rzep jest dużo bardziej praktyczna na treningi grupowe – możemy w każdej chwili zdjąć czy założyć rękawice bez konieczności korzystania z pomocy trenera czy osób trzecich. Natomiast wiązane rękawice lepiej stabilizują nadgarstek i przylegają do ręki, lecz z racji tego, że nie ma możliwości ich zdjęcia bez rozsznurowania, najczęściej używane są głównie podczas zawodowych walk lub sparingów toczonych między profesjonalnymi zawodnikami.

Rękawice z serii Loma Edition posiadają profil ułatwiający zaciskanie dłoni, co redukuje zmęczenie rąk podczas walki. Model Hammer przeznaczony jest głównie do walki – wypełnienie jest dużo twardsze. Wersja Shield to wersja z nieco bardziej miękkim wypełnieniem, co wpływa znacząco na pochłanianie siły uderzenia; polecana jest głównie do sparingów oraz ciężkiej pracy na worku.

Rękawice bokserskie Venum
Pro Giant 2.0 to z kolei udoskonalony model rękawic Giant, wariant pośredni pomiędzy modelami Shield a Hammer. Wypełnienie stanowi dwuwarstwowy polietylen, który dobrze pochłania wstrząsy. Charakterystyczną cechą tych rękawic bokserskich, wykonanych z najwyższej jakości argentyńskiej skóry bydlęcej, jest bardzo lekka waga przy jednocześnie dużej wytrzymałości i właściwościach absorpcyjnych.

Jak widać na powyższym przykładzie, Venum ma w swojej ofercie rękawice bokserskie właściwie dla każdego, bez względu na poziom zaawansowania czy potrzeb treningowych. Każdy, od początkujących adeptów do profesjonalnych pięściarzy, znajdzie coś dla siebie, a mnogość dostępnych modeli i designów zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych klientów. Strategia marki Venum to ciągły rozwój i doskonalenie swojego sprzętu, więc z pewnością możemy spodziewać się kolejnych doskonałych projektów rękawic w bliskiej przyszłości.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą rękawic bokserskich marki Venum.
W razie wątpliwości, zapraszamy do kontaktu z nami i odwiedzania naszego sklepu stacjonarnego – chętnie doradzimy i pomożemy dobrać idealne rękawice bokserskie.

My żyjemy sportami walki, a Ty? Jeśli tak, bądź z nami, śledź sprzętowe nowości, porady i promocje. Odwiedź nasze profile na Facebooku i Instagramie i zapisz się do naszego newslettera.