FAIRTEX BGV1 – RECENZJA

Długo wyczekiwane rękawice bokserskie Fairtex BGV1 są to jeden z najlepszych produktów z Tajlandii, które możecie zamówić w MMAniaku. Dostępne do zamówienia w kilku wariantach wagowych i wzorach. Postanowiliśmy zrecenzować dla Was ten legendarny model tajskiego producenta. Jeżeli jesteście ciekawi naszych opinii i wrażeń, zapraszamy do lektury niniejszego wpisu. Więcej na temat samej marki znajdziecie w tym miejscu na naszym blogu.

Pierwsze wrażenia po wzięciu rękawic w dłonie są zaskakująco dobre. Wysokiej jakości skóra jest przyjemna w dotyku i sprawia wrażenie solidnej. Precyzja wykonania robi wrażenie, szczególnie biorąc pod uwagę, że rękawice Fairtex BGV1 są szyte ręcznie. Wszystkie szwy są schludne oraz równe. Skóra, która stanowi wierzchnią część rękawicy na jej krawędziach układa się dobrze i równo, co także świadczy o dobrej jakości szycia. Zarówno kciuk jak i przód rękawicy pokryte zostały jednym płatem z naniesionym logo producenta. Zwiększa to trwałość oraz poprawia estetykę i design.

Sam profil rękawicy Fairtex BGV1 wygląda na klasyczny, jednak kciuk zamocowany przy pomocy drobnej taśmy ukierunkowany jest bardziej na zewnątrz. Pozwala to w przeciwieństwie do typowych rękawic bokserskich nachwytanie przydatne w klinczu tajskim. Jest to duża zaleta, dzięki której rękawice są bardziej uniwersalne i można je stosować we wszystkich sportach uderzanych. Sama dłoń również dopasowana jest perfekcyjnie. Wykonane materiały oraz szeroki rzep sprawiają, że samo noszenie rękawicy jest komfortowe. Dłoń nie przemieszcza się wewnątrz, a dedykowane otwory wentylacyjne sprawiają, że pocenie nie jest dokuczliwe – to z pewnością pomoże wydłużyć czas ich uzytkowania. Dla ludzi o mniejszych dłoniach wnętrze rękawicy może okazać się zbyt duże, jednak przy odpowiednim owinięciu dłoni nie powinno być to problemem.

BGV1collage

Co ciekawe, rękawice mogą wydawać się nieco mniejsze niż te o podobnej wadze u innych producentów, co rzuca się w oczy od momentu, w którym weźmiemy je do rąk. Powód jest prosty – spowodowała to większą gęstość wypełnienia, które zapewnia maksymalną ochronę dłoni. Specjalna mieszanka trzech warstw wypełniacza bardzo dobrze absorbuje uderzenia, a różnica w porównaniu do innych rękawic odczuwalna jest bardzo wyraźnie. Kolejnym elementem zabezpieczenia jest stosunkowo sztywny i szeroki mankiet rękawicy. Dzięki niemu nawet zablokowanie ciosu podczas sparringu dobrze chroni nadgarstek. Mimo to dłoń pozostaje mobilna, więc w tym wypadku Fairtex osiągnął pożądany kompromis. Sam rzep velcro jest bardzo mocny i nie ma obawy, że po dłuższym używaniu się wyrobi, warto dodać, że pokrywa on około ¾ obwodu nadgarstka.

Nie bez powodu rękawice Fairtex BVG1 osiągnęły status kultowy. To najwyższa jakość wykonania połączona z dużym bezpieczeństwem dłoni oraz komfortem użytkowania. Rękawice idealnie sprawdzą się do każdej formy (sparingi, tarcze, zadaniówki) treningu sportów uderzanych. Jedynym mankamentem w przypadku recenzowanego modelu okazała się konieczność ich dodatkowego czyszczenia zewnętrznego po każdym użyciu – tylko to jest w stanie zapewnić im dłuższą żywotność. Jeśli chodzi o problem natury estetycznej, ze względu na specyfikę białej skóry, z czasem zacznie ona żółknąć bez względu na warunki użytkowania. Ich dodatkowe czyszczenie na pewno opóźni ten naturalny proces. Rękawice sprzedawane są w wielu rozmiarach oraz wariantach kolorystycznych. Dostępne jak zawsze, na stronach naszego sklepu. Recenzowany model to Białe BVG1 o wadze 14oz.

Bez wątpienia Fairtex doskonale wie, jak tworzyć produkty najwyższej jakości. Oprócz tej marki w MMAniaku znajdziecie także rękawice i inny sprzęt takich marek z Tajlandii jak King Pro Boxing czy Twins. Wiemy doskonale, że każdy trenujący tajski boks ma swojego faworyta jeśli chodzi o producenta rękawic. Jeśli więc najwyżej cenicie Fairtex, to zdecydowanie możemy polecić klasycznym model Fairtex BGV1 – zarówno do treningów, jak i sparingów.

My żyjemy sportami walki, a Ty? Jeśli tak, bądź z nami, śledź sprzętowe nowości, porady i promocje. Odwiedź nasze profile na Facebooku i Instagramie i zapisz się do naszego newslettera.

fairtex bgv1 ocena