Geneza marki RDX

RDX Sports to marka założona 21 lutego 1999 roku na obrzeżach Manchesteru w Anglii. Zamysł stworzenia firmy był napędzany sytuacją na rynku sprzętu do sportów walki, jaka miała wtedy miejsce na Wyspach Brytyjskich. Dostępny w tamtych czasach sprzęt pochodził głównie od producentów z Ameryki, Japonii czy Meksyku. Jednak był to sprzęt zbyt drogi dla typowego Brytyjczyka oraz stosunkowo trudno dostępny. Misją RDX było ustanowienie kompromisu pomiędzy ceną a jakością produkowanego sprzętu. Po niemal dwudziestu latach doświadczenia i obecności na rynku RDX Sports jest już czołowym europejskim producentem i liderem w branży sprzętu ochronnego do treningu sportów walki. Przez lata działalności marka rozwijała się zaczynając od rynku lokalnego, by z czasem rozszerzać swój zasięg.

Opracowywanie nowych technologii oraz ciągły rozwój pozwalał firmie na produkcję coraz lepszych produktów. Aktualnie do RDX należy wiele opatentowanych technologii zwiększających komfort i bezpieczeństwo jak Quick-Ez, PTM Dome, Supremo Shock Foam czy Eva-Lution Foam. To dzięki nim wszystkie produkty są udoskonalane i zwyczajnie coraz lepsze.

Rozwój internetu oraz gałęzi sprzedaży e-commerce pozwolił marce na rozwinięcie skrzydeł i uwolnienie ogromnego potencjału. Dzisiaj RDX posiada ponad 200 milionów zadowolonych klientów na całym świecie. W 2017 roku marka osiągnęła rekord sprzedaży przekraczając kwotę 16 milionów funtów na całym świecie za sprzedaż produktów w samym tylko sklepie Amazon Markletplace.

Oprócz samych technologii oraz rozwoju marki i produktów, RDX dba przede wszystkim o sportowców. Ambasadorami RDX Sports byli tacy uznani zawodnicy jak Anthony Joshua, Amir Khan, Michael Bisping czy rodzimy zawodnik MMA, Przemysław „The Polish Bear” Mysiala. Marka prowadzi również program wsparcia sportowców z różnych klubów sportowych na całym świecie. Po zarejestrowaniu się na stronie RDX w odpowiednim miejscu i spełnieniu szeregu warunków, młodzi i utalentowani sportowcy mają szansę otrzymać sprzęt RDX zupełnie za darmo[1]. Rozwój oraz bezpieczeństwo sportowców to dla RDX dzisiejszy cel numer jeden. Hasłem marki jest „Giant Inside” co nawiązuje do uwolnienia zewnętrznego potencjału zarówno samego producenta, jak i każdego zawodnika sportów walki.

Produkty marki RDX Sports to przede wszystkim to, co przyczynia się do ochrony zawodnika dowolnych sportów walki. Są to rękawice bokserskie, owijki, rękawiczki treningowe, kaski, suspensory, ochraniacze łokci, piszczeli, kolan oraz wiele innych. 

Sprawdź w naszym asortymencie bogatą ofertę marki RDX Sports!

[1] https://corporate.rdxsports.com/athlete-support-program/