Cleto Reyes – 80 lat historii napisanej pasją do boksu

Cleto Reyes Castro urodził się 26 kwietnia 1920 roku w Mexico City w czasach odbudowy państwa po rewolucyjnym zgiełku. Z racji trudnego okresu w dziejach Meksyku i ciężkiej sytuacji rodziny, młody Cleto już w wieku 12 lat był zmuszony zacząć pracę w zakładzie rymarskim, w którym produkowano sprzęt do baseballu. Dzięki temu zdobył wiedzę na temat skóry i jej obróbki. W 1936 roku zrodziła się jego wielka miłość do boksu. Tak się złożyło, że naprzeciwko jego szkoły znajdowała się arena zmagań bokserów – „Peralvillo Cozumel”.

Niespełna po dwóch latach treningu Cleto Reyes wziął udział w amatorskiej walce. Występ był tak znakomity, że publika rzucała monety na ring… Jednak obrażenia po walce były na tyle dotkliwe, że rodzina przekonała Cleto, aby odstąpił od startów. Ciekawostką jest to, że podczas tej walki, rękawice naszego bohatera uległy zniszczeniu, a Cleto postanowił je naprawić. Taki był początek jego kariery w produkcji rękawic bokserskich.

Kolejne lata działalności przyniosły aprobatę lokalnej komisji bokserskiej (COMBOX DF), a w 1945 roku rękawice meksykańskiej firmy zostały po raz pierwszy użyte w walce o mistrzostwo świata na „La Condesa Arena” pomiędzy mistrzem Meksyku Juanem Zuritą i Amerykaninem Ike’em Williamsem. Był to milowy krok w rozwoju firmy, który pozwolił jej rozwinąć skrzydła. Warto wspomnieć, że Reyes mógł zawsze liczyć na wsparcie swojej rodziny. Dynamiczny rozwój marki doprowadził do otwarcia w 1965 roku placówki w Kalifornii i dystrybucji produktów w USA. Wejście na rynek północnoamerykański doprowadziło do wieloletniej konkurencji z ówczesnym liderem czyli firmą Everlast. A jak wiemy, dobra konkurencja prowadzi do udoskonalania produktów.

Rok 1970 to czas kiedy Don Cleto podupadł na zdrowiu, a na scenę wszedł jego syn Alberto Reyes – który całą mocą wspierał ojca i wykazywał się duchem wzmożonej przedsiębiorczości. W 1975 roku Alberto postanowił zarejestrować CLETO REYES jako znak towarowy i założył Industria Reyes S.A. de C.V. Obecnie produkty meksykańskiego producenta zajmują ważne miejsce na międzynarodowym runku bokserskim i są eksportowane na pięć różnych kontynentów za zgodą głównych światowych organizacji bokserskich.

Część sukcesu firma zawdzięcza kształtowi rękawicy a w zasadzie jej smukłości. Nie jest to rękawica szeroka, dzięki czemu bokser może zadawać ciosy, które łatwiej przechodzą przez gardę. Modele Cleto Reyes mają też dłuższe mankiety usztywniające nadgarstek. W zasadzie to tej firmie przypisuje się stworzenie tzw „MEXICAN STYLE GLOVES”. Wyprodukowane zgodnie z najwyższymi standardami jakości na rynku, rękawice Reyes zasłużenie zajmują szczególne miejsce w preferencjach zawodowych bokserów, a zwłaszcza tzw. „puncherów” czyli tych, którzy w walce skupiają się na ofensywie oraz odczuwalności ciosów.

Joe Louis, Muhammad Ali, Roberto Durán, Julio César Chávez, Mike Tyson, Oscar De La Hoya i Manny Pacquiao to legendy boksu zawodowego, które nosiły rękawice „Reyes”, Docenili stuprocentową meksykańską firmę, która została zrodzona z miłości do boksu! W MMANIAK-u podzielamy tę miłość i dostarczamy produkty dla prawdziwych pasjonatów sportu. Na stronie naszego sklepu znajdziesz największą w Polsce ofertę produktów Cleto Reyes.

Ze sportowym pozdrowieniem,
 Ekipa MMAniak.pl

My żyjemy sportami walki, a Ty? Jeśli tak, bądź z nami, śledź sprzętowe nowości, porady i promocje. Odwiedź nasze profile na Facebooku i Instagramie i zapisz się do naszego newslettera.